První jízda s Marinem

Marin mi překvapil. Jel jsem vyzkoušet krásný stroj jménem Marin. První kilometr jsem čekal co bude, byl jsem nejistý jak se bude chovat, čekal jsem, že se nadřu jednak díky terénním plášťům, ale RITCHEY vzadu opět nezklamal. Choval se skvěle na silnici. Dofoukal jsem tlumič na 180PSI a upaloval jsem na polňačky a do terénu. A v terénu? Není co říct,drží stopu, jedou z kopce i do kopce... mám rád pláště Ritchey,

S přibývajícími kilometry jsem si uvědomil, že se kolo vůbec nehoupe, nepropružuje..Zastavil jsem, jestli je zadní pružení OK a vše OK, vše funguje. Uvědomil jsem si, že kolo se na silnici chová jako pevné kolo, jen s tím rozdílem, že necítíte rázy, ale necítíte ani propružování. Skvělé.

V terénu mi jen vadilo cvakání bovdenu o rám, ale to vyřeším, jinak běžný XC terén nebyl překážkou a jízda byla naprosto super a pohodlná a svižná a....sluníčko, skvělé!!!

Nejsem moc zastánce vypínání pružení, nicméně musím uznat, že jsem párkrát použil vypnutí vidlice, ale rozhodně ne v terénu, to mi ani nenapadlo.. Dobré při rozjezdech, resp. při přejezdech křižovatky a pak rychle zapnout pružení a pružit! :-)

Přední rázy tlumí Rock Shox Recon Solo Air s 12cm zdvihu. Krásný čistý chod, plynule tuhne při větších rázech a žehlí i malé nerovnosti.

Řazení a ostatní komponenty mimo přehazovačky XT jsou z řady Deore. Všechny komponenty jsou málo jeté a fungují přesně.

Celý stroj brzdí Julie. Jen je dobré je odmastit :-) Julie nakonec potřebovala vyměnit, brzdí DEORE. Uff, je to rozdíl.

Sečteno podtrženo, jsem nadšený. Kolo mi potěšilo nad očekávání. Není to žádná downhillová raketa, je to pohodlný, sportovní, pevný, funkční stroj s duší freeride.